środa, 5 listopada 2014

[Premiera] Nowy film w kinach od 28 listopada!

Już za kilka tygodni na ekranach kin pojawi się nowy film Disneya pt. Wielka Szóstka. Będziemy mogli obejrzeć go w 3D, ale o czym będzie jego fabuła i kim będą bohaterowie?
Zapraszam do przeczytania postu!Fabuła filmu

Walt Disney Animation Studios przedstawia Wielką Szóstkę. Młody geniusz robotyki, Hiro Hamada, uczy się korzystać ze swojego nieprzeciętnego umysłu. Pomaga mu w tym jego utalentowany brat Tadashi oraz ich szaleni przyjaciele: uwielbiająca adrenalinę To To Tomago, zawsze miły i uprzejmy Wasabi, maniaczka chemii Honey Lemon i fanboy Fred. Gdy dramatyczny splot wydarzeń rzuca przyjaciół w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Hiro szuka pomocy u swego najbliższego towarzysza – robota o imieniu Baymax – i transformuje grupę kumpli w ekipę zaawansowanych technicznie superbohaterów. 
Wielka Szóstka powstała w oparciu o komiks Marvela pod tym samym tytułem. Reżyserami filmu są Don Hall i Chris Williams, zaś producentem – Roy Conli.

Bohaterowie

Baymax lubi się o wszystkich troszczyć. Nie potrafi zresztą nic innego – tak został zaprojektowany. Technicznie rzecz biorąc, ten nadmuchiwany robot to tak zwany partner medyczny: przy pomocy szybkiego skanu Baymax może bez trudu określić parametry zdrowotne i – w zależności od poziomu bólu pacjenta – zaaplikować odpowiednie leczenie. Zaprojektowany przez Tadashiego Hamadę, Baymax ma szansę w pojedynkę zrewolucjonizować całą branżę medyczną. Niemniej dla małego brata wynalazcy, Hiro, ten wielki robot medyczny jest czymś więcej – jest bohaterem i najprawdopodobniej jego najbliższym przyjacielem. A dzięki drobnemu przeprogramowaniu, dodaniu rakietowej pięści i odrzutowego plecaka, który umożliwia mu latanie, Baymax staje się częścią ekipy Wielkiej Szóstki.Uzdolniony w dziedzinie robotyki Hiro Hamada posiada umysł geniusza i serce czternastolatka: jego zaawansowane roboty dominują podziemną scenę maszyn walczących w mrocznych zaułkach San Fransokyo. Na szczęście jego starszy brat Tadashi namawia Hiro do podjęcia wyzwania i złożenia aplikacji do prestiżowego San Fransokyo Institute of Technology. Kiedy tragiczny wypadek zmienia wszystko, Hiro nawiązuje więź z robotem o imieniu Baymax i razem stają się częścią ekipy zaawansowanych technicznie superbohaterów na bardzo ważnej misji.

Fred sprawia wrażenie wyluzowanego gościa bez żadnego planu na życie. Ale ten lubujący się w potworach miłośnik horrorów na pewno coś kiedyś osiągnie – jak już będzie na to gotowy. Na przykład, Fred bez wahania dołącza do ekipy Wielkiej Szóstki i od początku ma milion pomysłów na swoje superumiejętności. Jego ziejące ogniem alter ego daje mu dostęp do potężnych szponów i umożliwia komunikację z zespołem oraz wykonywanie skoków na ogromne odległości. A to całe jego nieogarnięcie może się jeszcze kiedyś przydać.Kto jak kto, ale To To Tomago potrafi działać szybko. Jest silna, wysportowana i lojalna, ale gadanie nie należy do jej mocnych stron. Zamiast prowadzić puste rozmowy To To woli żuć swoją niebieską gumę i rzucać sarkastyczne uwagi. Ta nieustraszona maniaczka adrenaliny najlepiej czuje się na kółkach. Gdy To To dołącza do ekipy Wielkiej Szóstki, zaczyna szaleć na całego, używając maglevowych dysków jako kół, tarczy, a nawet broni miotanej.Honey Lemon to prawdziwa maniaczka chemii. Niech cię nie zmylą jej okulary i pokręcony styl ubierania się: Honey może i jest słodka, jak wskazuje na to jej imię, ale ma też w sobie ogień, a jej pozytywna postawa sprawia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Także jej znajomość alchemii okazuje się przydatna, gdy Honey dołącza do ekipy Wielkiej Szóstki i tworzy sprytne dekokty, które – odpowiednio rzucone – są w stanie wyciągnąć zespół z każdych kłopotów.
Wasabi to maniak precyzji. Szalenie inteligentny i odrobinę neurotyczny olbrzym o łagodnym sercu. Nie mógł odmówić Hiro, gdy ten go potrzebował. Jako członek ekipy Wielkiej Szóstki, Wasabi wykorzystuje swoją znajomość sztuk walki oraz ostrza plazmowe. Można wręcz powiedzieć, że lubi stawiać sprawę na ostrzu noża.


Kilka zdjęć z produkcji
Będziecie się wybierać? :)

1 komentarz: